Piknik Nauki EKSPLORACJE30.05.2019 10:39

W sobotę 25.05.2019 r., w centrum Rzeszowa odbył się Piknik Nauki EKSPLORACJE.

Jest to coroczne wydarzenie organizowane przez Stowarzyszenie Upowszechniania Wiedzy „ExploRes”, Uniwersytet Rzeszowski oraz Stowarzyszenie EKOSKOP Rzeszów.

Głównym celem pikniku jest ukazanie oraz popularyzacja wiedzy naukowej i technicznej, lokalnych osiągnieć naukowych, bogactwa zasobów przyrodniczych, a także specyfiki i kierunków rozwoju rzeszowskiego ośrodka akademickiego.

W Pikniku Nauki EKSPLORACJE wzięli udział przedstawiciele Koła Naukowego „BIO-TECH”, przedstawiciele Sekcji Biochemii i Biologii Komórki Koła Naukowego Przyrodników UR oraz studenci i doktoranci reprezentujący kierunek Biologia.

„Krew jak z filmu”, „Katalaza w roli głównej” czy „Przepis na ewolucyjny drink, czyli jak fermentacja zmieniła świat” to tylko niektóre propozycje z naszej oferty. Ponadto na naszych stoiskach była możliwość spotkania z bakteriami, drożdżami piekarniczymi czy muszką owocową oraz podziwiania różnokolorowych tulipanów i wspaniałej wystawy paleontologicznej. Interesująca oferta, prawdziwie naukowa atmosfera oraz piękna pogoda sprawiły, że tegoroczny piknik odwiedziło bardzo wielu mieszkańców Rzeszowa i okolic.

Studenci kierunku Biologia, którzy wzięli aktywny udział w pikniku: Agnieszka Janeczko, Anna Wawrzkiewicz, Karol Getler, Kinga Goleń, Aneta Hadam, Gabriela Małek, Faustyna Grzyb, Beata Ciak, Jadwiga Czachor, Dominik Wojdyła

Studenci kierunku Biotechnologia, którzy wzięli aktywny udział w pikniku: Żaneta Gałuszka, Klaudia Marczyk, Katarzyna Putyło, Sofiya Kokhanovska, Daniel Sikora, Tomasz Jaskot.

Opiekunowie: dr Sabina Bednarska; dr Daniel Broda; mgr inż. Bartosz Jagusztyn; mgr Wiktoria Jordan-Stasiło; dr hab. Iwona Kania, prof. UR; dr hab. Idalia Kasprzyk, prof. UR; dr Magdalena Kwolek-Mirek; mgr. inż. Roman Maślanka; dr Mateusz Mołoń; mgr Karolina Stępień

Koordynator wydarzenia z ramienia Uniwersytetu Rzeszowskiego: dr Mateusz Mołoń