Profesor Mariusz Nowacki – dyrektor Instytutu Biologii Komórki w Uniwersytecie Berneńskim gościł na Wydziale Biotechnologii UR22.02.2019 10:13

na zdjęciu (od lewej): prof. Marek Koziorowski, Prorektor ds. Nauki i Współpracy z Zagranicą UR, prof. Mariusz Nowacki, dr hab. Maciej Wnuk, prof. UR, Dziekan Wydziału Biotechologii
na zdjęciu (od lewej): prof. Marek Koziorowski, Prorektor ds. Nauki i...

W dniach 18-21 lutego gościem Wydziału Biotechnologii Uniwersytetu Rzeszowskiego był Pan Profesor Mariusz Nowacki – dyrektor Instytutu Biologii Komórki w Uniwersytecie Berneńskim.

Profesor Nowacki jest wybitnym naukowcem z zakresu biologii molekularnej specjalizującym się w badaniu niskocząsteczkowych RNA i ich roli w utrzymaniu stabilności genetycznej. Wyniki swoich prac publikuje m.in. w czasopismach takich jak Nature, Science, Cell, eLIfe czy  Nucleic Acid Research. Profesor Nowacki jest także dwukrotnym zdobywcą grantów ERC.

Podczas wizyty Pan Profesor Nowacki wygłosił  wykład „RNA-mediated genome rearrangement in Paramecium” oraz  przeprowadził  specjalistyczne zajęcia z zakresu inżynierii genetycznej ze studentami kierunku biotechnologia oraz zapoznał się z infrastrukturą naukową Uniwersytetu Rzeszowskiego. Wizyta miała także na celu omówienie możliwości współpracy naukowej.