Nadanie stopnia doktora habilitowanego Panu Bartoszowi Piechowiczowi22.02.2019 10:07

W dniu 21.02.2018 Rada Wydziału Kształtowania Środowiska i Rolnictwa Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego, przychylając się do uchwały Komisji Habilitacyjnej, nadała pracownikowi naszego wydziału, dr Bartoszowi Piechowiczowi, stopień doktora habilitowanego w obszarze nauk rolniczych, leśnych i weterynaryjnych, w dyscyplinie agronomia.

Dr Bartosz Piechowicz pracuje na Uniwersytecie Rzeszowskim od 2007 r. Zajmuje się szeroko pojętą toksykologią, w tym gł. wpływem środków ochrony roślin na organizmy bezkręgowe. Od kilku lat jego badania koncentrują się głównie na pszczole miodnej (Apis mellifera): na środowiskowych badaniach ekspozycji tych owadów na środki ochrony roślin stosowane w uprawach, oraz, w ramach badań realizowanych w warunkach laboratoryjnych, wpływie biocydów na behawior i fizjologię A. mellifera. Ochrona pszczoły miodnej stanowiła również główny temat cyklu publikacji stanowiących osiągnięcie naukowe dr Piechowicza. pt. „Studium zagrożeń pszczoły miodnej (Apis mellifera) w aspekcie ochrony wybranych upraw”

Dr Bartosz Piechowicz  jest autorem i współautorem 38 recenzowanych publikacji naukowych z afiliacją UR oraz wielu komunikatów prezentowanych na zagranicznych i krajowych konferencjach naukowych. Na Uniwersytecie Rzeszowskim wypromował ponad 50 dyplomantów.

Gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów naukowych!