Inauguracja roku akademickiego 2018/2019 połączona z immatrykulacją studentów 1 roku kierunku Biotechnologia studiów inżynierskich08.10.2018 13:22

W dniu 4 października 2018 r  w Wydziale Biotechnologii odbyła się uroczysta inauguracja roku akademickiego 2018/2019 połączona z immatrykulacją studentów 1 roku kierunku Biotechnologia studiów inżynierskich.

Otwarcie uroczystości zostało dokonane przez Dziekana Wydziału. W uroczystości wziął udział Pan  Prorektor ds. Nauki i Współpracy z Zagranicą Pan Prof. dr hab. Marek Koziorowski, Dziekan Wydziału Socjologiczno-Historycznego Pan dr hab. Paweł Grata, prof. UR oraz Dziekan Wydziału Matematyczno-Przyrodniczego Pan Prof. dr hab. Ołeh Łopuszański a także Przedstawiciele  gospodarki Pan Sławomir Łagowski jako przedstawiciel firmy Sanofi Aventis Sp. z o.o., Pan Janusz Żuczek jako przedstawiciel firmy Bioorganic Technologies Sp. z o.o

Tradycyjnie uroczystość została zakończona wykładem inauguracyjnym. W tym roku zaszczyt ten przypadł  Panu dr hab. n. wet. Waldemarowi Grzegorzewskiemu, prof. UR, który wygłosił wykład zatytułowany  „Sztuczna krew to wyzwanie dla wampira czy biotechnologa”.